• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar17.926817.9986
Euro18.272218.3454
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret3593058
Site Menüsü
Site Haritası

Birçok fenomen arka arkaya paylaşıyor... Sosyal medyada bu tuzağa dikkat!

Kasım ayı festivalleri devam ederken birçok sosyal medya fenomeni alışveriş sitelerinden link vermeye uygun fiyatlı olarak gördükleri ve liste yaptıkları ürünleri takipçileriyle paylaşmaya başladı. Ancak yapılan link paylaşımı masum bir durum mu yoks

Kasım ayı tüm dünya için bir Alışveriş çılgınlığına dönüşüyor. Kimine göre fırsat zamanları olan alışveriş festivalleri kimine göre çevre için bir felaket. Öte yandan online rekorların kırıldığı, firmaların ve markaların yüksek indirim oranı vaadiyle reklamlar gerçekleştirerek vatandaşları cezbetmeye çalıştığı bu süreç Sosyal Medya fenomenleri için de takipçilerini 'link yağmuru'na tuttukları bir aya dönüyor.

Alışveriş festivalleriyle beraber sosyal medya fenomenlerinin alışveriş sitelerinden verdiği linklerin artmaya başlaması bir dolandırıcılığa dönüşebilir. Sosyal medyada çoğu zaman fiyatların arttırıldığı sonra da düşerek indirim havası katılması gündem olmuşken bu durum mağduriyetler yaşanmasına sebebiyet veriyor.

Gözden Kaçmasın
Virüs kapmanıza rağmen Koronavirüs testleri neden negatif çıkıyor
Virüs kapmanıza rağmen Koronavirüs testleri neden negatif çıkıyor?
Haberin Tüm Görselleri
BAKANLIK UYARMIŞTI

Ticaret Bakanlığı 'efsane cuma' indirimlerine karşı uyarılarda bulundu. Bakanlıktan yapılan açıklamada, kamuoyunda 'efsane/şahane cuma indirimleri' olarak bilinen ve çok sayıda üründe çeşitli oranlarda indirimlerin yapılacağının ilan edildiği kampanyaların tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de kasım ayında gerçekleştirildiği anımsatıldı.

Birçok fenomen arka arkaya paylaşıyor... Sosyal medyada bu tuzağa dikkat
Haberin Devamı
Seren Serengil kuaförden makyajsız halini paylaştı görenler şok oldu
Lawyers Favorite
Elçin'ı hatırlıyor musunuz? Şimdi onu gördüğünde gülümsememeye çalış
Refinance Gold
by Taboola
BÜYÜK FİRMALARIN TERCİHİ FENOMENLER

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Ali Murat Kırık Hurriyet.com.tr'ye konuyu değerlendirdi ve "Aslında kasım ayı alışverişleri popüler kültürün bir parçası halini almaya başladı. Tabii büyük firmalar reklamlarının bir kısmını da sosyal medya fenomenlerini, influencerları ve YouTuber’ları tercih ederek yapıyor ve onlarla işbirliği yoluna gidiyor. Özellikle Instagram’da birçok alışveriş sitesinin reklamı karşımıza çıkıyor. Sosyal medya fenomenleri anlaştıkları alışveriş sitelerinin bağlantı linklerini hikâyelerine ekleyerek video çekiyorlar. Böylelikle takipçiler linklere tıklayarak alışveriş sitesini yönlendiriliyorlar. Zira geniş takipçiye sahip bu kişiler, etkileyici paylaşımları, Snapchat ve Instagram gibi mobil öncelikli sosyal medya markalarına doğal olarak katkıda bulunduğundan ve takipçilerin büyük çoğunluğu tanıtılan ürünleri tercih ettiğinden alışveriş siteleri de bu yolu sıklıkla tercih etmekte ve fenomenlerle anlaşmaktadır" açıklamasında bulundu.

118 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın